Sprawdź produkty w super cenach!
Power bank NEO 1
Power bank NEO 1
20,00 zł 19,00 zł
szt.
Kociołek żeliwny myśliwski na ognisko (8L)
Kociołek żeliwny myśliwski na ognisko (8L)
245,00 zł 239,00 zł
szt.
Silnik elektryczny 700W nowy Okazja
Silnik elektryczny 700W nowy Okazja
150,00 zł 130,00 zł
szt.
Kuchnia stalowo żeliwna z piekarnikiem Slavonac N PLAMEN
Kuchnia stalowo żeliwna z piekarnikiem Slavonac N PLAMEN
3 500,00 zł 2 999,00 zł
szt.
Palenisko ogrodowe  Keffner Corso
Palenisko ogrodowe Keffner Corso
240,00 zł 216,00 zł
szt.
Power bank NEO 3
Power bank NEO 3
29,00 zł 28,00 zł
szt.
Power bank NEO 4
Power bank NEO 4
36,00 zł 32,00 zł
szt.
Piec kominkowy kaflowy ARTA EKO 8kW biała
Piec kominkowy kaflowy ARTA EKO 8kW biała
2 999,00 zł 2 799,00 zł
szt.
Power bank NEO 2
Power bank NEO 2
23,00 zł 22,00 zł
szt.
Produkt dnia
Wkład kominkowy TRENT LEWY EKO 12 kW
Wkład kominkowy TRENT LEWY EKO 12 kW
2 749,00 zł
szt.
Piec kominkowy kaflowy ARTA EKO 8kW brązowa
Piec kominkowy kaflowy ARTA EKO 8kW brązowa
2 999,00 zł
szt.
Zestaw kominkowy RUBINO
Zestaw kominkowy RUBINO
155,00 zł
szt.
Palenisko ogrodowe  Keffner Corso
Palenisko ogrodowe Keffner Corso
240,00 zł 216,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kratek kominkowych. Produkty dostępne są w różnych kolorach, od bieli i czerni, po stare srebro, grafit oraz miedź.

Kratki kominkowe w sklepie internetowym Keffner.pl

Kratki kominkowe stanowią estetyczne wykończenie wylotu ciepłego powietrza. Zakładamy je przy kominku celem maskowania otworów wentylacyjnych, a także dla nawiewania ciepłego powietrza do wewnątrz pomieszczenia. Kratki do kominków są nieodłącznym elementem systemu dystrybucji gorącego powietrza (DGP) i stosuje się je przy nawiewie powietrza w trybie grawitacyjnym oraz mechanicznym. Stosowanie ich łączy praktyczne funkcje transferowania ogrzanego powietrza do pomieszczenia, a jednocześnie umieszczenie estetycznego elementu, który przykrywa wylot. 

Kominek nie tylko ma na celu ogrzanie pomieszczeń, ale również bardzo często spełnia rolę dekoracyjną. W przypadku kominków z wkładem grzewczym powietrze jest ogrzewane, gdy płonące drewno rozgrzewa wkład kominkowy ze stali bądź żeliwa. Gorące powietrze otaczające wkład unosi się ku górze i przedostaje do pomieszczenia, nagrzewając je. Po schłodzeniu wraca w okolice kominka, gdzie znowu dochodzi do jego podgrzania. By mogło dochodzić do takiej cyrkulacji, potrzebna jest kratka kominkowa. To właśnie przez nią zamontowane w obudowie powietrze dostaje się w okolice wkładu, a po nagrzaniu wydostaje się z kominka. Taki mechanizm zwiększa wydajność cieplną oraz pozwala nie tylko szybko nagrzewać pomieszczenia, lecz także dłużej utrzymywać odpowiedni i komfortowy poziom ciepła.

Inne ciekawe zastosowania kratek do kominków

Nie jest to oczywiście jedyna metoda i istnieją również kominki, które w inny sposób przenoszą ciepło do otoczenia (np. kominki akumulacyjne). W kominkach bez instalacji DGP (dystrybucja gorącego powietrza) nagrzane powietrze wydostaje się poprzez kratkę kominkową znajdującą się u góry kominka. Natężenie przepływu powietrza przez kominek jest regulowane poprzez wielkość pola czynnego kratki. Takie kratki są też wykorzystywane do słaniania otworów dostępowych w okapach kominkowych oraz występują w innych miejscach w instalacji kominkowej. W przypadku zastosowania systemu DPG montuje się je również w sufitach i na ścianach,. W tym przypadku wykorzystywane są kratki z żaluzjami, które regulują ilość nawiewanego powietrza i pozwalają kierować jego strumień w wybraną stronę. Istnieją również kratki typu luft, które zapewniają stały, niski poziom nawiewu.

Kraty kominkowe Keffner to gwarancja najwyższej jakości!

Oferujemy kratki w różnych rozmiarach i kształtach, prostokątne, kwadratowe, proste i narożne, a także kratki kominkowe z żaluzją. Kraty kominowe są wykonane z metalu odpornego na działanie temperatury do 180°C. Wszystkie produkty wyróżniają się eleganckim wyglądem oraz dobrze znoszą upływ czasu.

Stosujemy wyłącznie sprawdzone materiały, które trwają przez całe lata!

Dużą wagę przywiązujemy do jakości naszych produktów oraz ich niezawodności w każdej sytuacji. Dlatego tez stal wykorzystywana do wykończenia wylotu ciepłego powietrza cechuje się posiadaniem wszelkich parametrów, które zapewniają bezpieczeństwo ich użytkowania. Dodatkową warstwę izolacyjną daje proszkowe malowanie w palecie RAL, co sprawia, że  produkty zarówno cieszą oko, jak i są solidne i bezpieczne. Dlatego jeśli szukają Państwo produktów spełniających te dwa wymagania, jakimi są wygląd i jakość, gorąco zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty!

Zainteresowany instalacją nowej kratki? Koniecznie sprawdź naszą ofertę!

W ofercie naszego sklepu internetowego posiadamy produkty odznaczające się nie tylko oczekiwaną przez klientów jakością, lecz także podążamy za zmieniającymi się trendami. Dlatego też prezentujemy różne modele, w rozmaitych wariantach kolorystycznych, które obecnie są najbardziej popularne. Pozwoli to dobrać kominkowe kratki do istniejącego pieca, tak aby idealnie pasowały do całości wystroju. Jeżeli szukają Państwo zakupu, który będzie bezawaryjnie służył przez długie lata, a jednocześnie zapewniał przyjemne odczucia estetyczne, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy przekonani, że z pewnością znajdą Państwo dokładnie tego, czego szukają. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl