Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Płyty i patelnie żeliwne

Naczynia żeliwne mają wiele zalet i są z powodzeniem wykorzystywane zarówno w profesjonalnej gastronomii, jak również w domowych kuchniach. Przede wszystkim żeliwo ma bardzo dobre właściwości w zakresie przewodzenie ciepła. Dzięki temu patelnie żeliwne oraz płyty grillowe równomiernie i szybko się rozgrzewają do wysokich temperatur. Wpływa to korzystnie na smak i jakość potraw., a także na przyspieszenie procesu obróbki termicznej żywności.

Jedną istotnych z zalet żeliwa jest również jego neutralność. Podczas użytkowania naczynia żeliwne nie zmieniają smaku potraw ani nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji chemicznych. Nagrzewanie żeliwa jest całkowicie bezpieczne. Dostępne w tej kategorii płyty i patelnie żeliwne są również wysoce wszechstronne. Każda płyta żeliwna może być stosowana nie tylko w murowanych grillach, ale również nad paleniskami czy na kuchenkach gazowych. Podobne zastosowanie mają patelnie żeliwne.

Płyta żeliwna ryflowana lub gładka

W ofercie Keffner dostępne są patelnie żeliwne oraz płyty o powierzchni gładkiej i ryflowanej. Płyta żeliwna gładka dzięki specjalnym wgłębieniom pozwala uzyskać soczystość mięs i grillowanych warzyw. Żywność nie przylega całą powierzchnią do płyty, przez co nie przywiera i nie przypala się. Gładkie płyty i patelnie żeliwne są natomiast bardzo łatwe w czyszczeniu, a przywieranie jest wyeliminowane dzięki zastosowaniu grubej warstwy emalii.

Płyty żeliwne i patelnie dostępne w ofercie Keffner, dzięki specjalnie profilowanym kształtom oraz odpływy i wgłębienia na krawędziach, odprowadzają tłuszcz z przygotowywanych potraw. Do produkcji wykorzystywana jest automatyczna linia formierska, co zapewnia najwyższą precyzję wykonania. Naczynia charakteryzują się solidną trwałą konstrukcją, która gwarantuje użytkowanie przez długie lata.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl